Szanowni Państwo,

W związku z notą prasową, która ukazała się 3 lipca 2017 r. na portalu e-lubawa.pl odnośnie „Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych” Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur uprzejmie informuje, że w chwili obecnej trwa proces rejestracji placówek. Proces ten przebiega bez zakłóceń, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Przedłożenie dokumentów w Gminie Lubawa jest ostatnim etapem tegoż procesu i wymaga uzyskania stosownych dokumentów, pozwoleń i opinii od pozostałych służb oraz organów, co, jak wspomniano, przebiega bez zakłóceń.

Jednocześnie informujemy, że w ostatnim czasie zauważamy nasilające się ataki dezinformacyjne na temat nowopowstającej szkoły, a także anonimowe donosy do różnego rodzaju instytucji (sprawę opisał w ostatnim wydaniu tygodnik Kurier Iławski). W tym miejscu stanowczo podkreślamy, że Fundacja nigdy nie będzie stosowała takich metod wobec kogokolwiek,  a po prawdziwe i rzetelne informacje zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do naszego punktu informacyjnego, który znajduje się w nowej Szkole, Fijewo 85, wejście od ul. Sadowej. Budynek Szkoły jest już otwarty, zainteresowanych zapraszamy do zwiedzania.