AZPO obchodzi DZIEŃ ZIEMI!???
Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorkami Dnia Ziemi w AZPO były Pani Monika Jabłońska i Sylwia Haska-Heleniak. Poprzez gry i zabawy uświadomiły uczniom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.
"May there only be peaceful and cheerful Earth Days to come for our beautiful Spaceship Earth as it continues to spin and circle in frigid space with its warm and fragile cargo of animate life.
Oby nadchodzące Dni Ziemi były spokojne i pogodne dla naszego pięknego statku kosmicznego, jakim jest nasza planeta w miarę jak kręci się oraz krąży w mroźnej przestrzeni ze swoim ciepłym i wrażliwym ładunkiem ożywionej natury."
— Sekretarz Generalny ONZ U Thant, 21 marca 1971 r.