JESTEM PATRIOTĄ CODZIENNIE- NIE OD ŚWIĘTA!
pod tym hasłem rozpoczął się cykl imprez związanych z AZPO-świętowaniem 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. 
🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Dziś, wyjątkowy dzień. Już od samego wejścia do szkoły powitał wszystkich napis 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI. Uczniowie i nauczyciele w odświętnych strojach przypisali sobie nawzajem kotyliony, samodzielnie zrobione przez uczniów. Pierwsze lekcje były ściśle związane z tematyką patriotyczną. Punktualnie o 11.00 wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej na bicie REKORDU DLA NIEPODLEGŁEJ, które poprzedzone było prelekcją Pana Dariusza Paczkowskiego pt. DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI. Mijając próg sali, każdy mógł poczytać o codziennym świadectwie PATRIOTYZMU. przygotowanym przez licealistów. 

Po uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczniowie i nauczyciele udali się na spacer czczący niepodległość. Spacer był wzbogacony o historyczne opowieści Najlepszego historyka pod słońcem, Pana Dariusza Paczkowskiego.

Również wszystkie przedszkolaki świętowały 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

  • 1_02.png
  • 2_04.png
  • 3_06.png
Akademicki Zespół Placówek Oświatowych
Fijewo 85, 14-260 Lubawa
NIP: 744 169 27 52
REGON: 368041867
tel. 575 - 141 - 005
email: akademickizespol@gmail.com
www.szkolalubawa.pl
www.przedszkolelubawa.pl
www.zlobeklubawa.pl
@AZPO
@Szkola_Lubawa