Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur realizuje projekt
„LOWE: Aktywizacja Społeczności Lokalnych poprzez Edukację Dorosłych” FEWM.06.05-IZ-00-001/24
dofinansowany ze środków Funduszy Europejskich dla Warmii Mazur
na lata 2021-2027
Cel:
· Uruchomienie sieci Partnerstwa LOWE
· Funkcjonowanie LOWE
· Utworzenie zespołu LOWE
· Rozwój gospodarczy i społeczny mieszkańców gminy i miasta Lubawa
· Aktywizacja osób dorosłych i społeczności lokalnych na rzecz rozwoju Kompetencji Kluczowych
Grupy docelowe:
- osoby dorosłe, z własnej inicjatywy chcące podnosić/uzupełniać umiejętności,
- uczące się, pracujące lub zamieszkujące, w rozumieniu KC, na obszarze woj. warm.-maz. (Gm. i m. Lubawa) podczas rekrut.
Zadania:
· Kursy językowe
· Kurs pierwszej pomocy
· Zajęcia z prowadzenia działalności gospodarczej
· Kurs fotograficzny
· Warsztaty kulinarne-zdrowy styl życia
· Zajęcia ekologiczne
· Wyjazdy integracyjno-kulturalne
· Zajęcia ruchowe
· Warsztaty fotograficzne
· Kursy zawodowe (np. barmańskie, kelnerskie, z branży beauty, tapicerskie, kurs prawa jazdy, kurs obsługi wózków widłowych)
· Warsztaty podnoszące kompetencje osobiste (np. warsztaty rękodzieła, wyjazdy integracyjno-kulturalne), w zakresie poprawy zdrowia i jakości życia (zajęcia ze zdrowego odżywiania), społeczne i obywatelskie (wykłady z historii i tradycji lokalnej), rodzicielskie i opiekuńcze (edukacja wspierająca)
DOKUMENTY REKRUTACYJNE DOSTĘPNE NA STRONIE: https://fundacjawm.pl/lowe-aktywizacja-spolecznosci-lokalnych-poprzez-edukacje-doroslych
i w siedzibie LOWE, tj. w AKADEMICKIM ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W FIJEWIE, FIJEWO 85, 14-260 LUBAWA, tel. 575 141 005
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
1. Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 466 077,50 PLN
2. Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 396 165,87 PLN
W Akademickim Zespole Placówek Oświatowych w Fijewie będzie realizowane przedsięwzięcie pn.
„LOWE: Aktywizacja Społeczności Lokalnych poprzez Edukację Dorosłych” FEWM.06.05-IZ-00-001/24. Stało się to możliwe dzięki pozyskaniu przez Fundację Rozwoju Warmii i Mazur w Iławie grantu. Środki te zostaną przeznaczone na realizację szkoleń, kursów, prezentacji, warsztatów oraz zakup produktów kulinarnych i materiałów szkoleniowych, w ramach działalności Ośrodka.
Odbiorcami działań utworzonego Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w naszej gminie będą osoby dorosłe, w tym rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci realizujących obowiązek szkolny. W ramach tej inicjatywy mieszkańcy naszego regionu będą mogli bezpłatnie podnosić swoje umiejętności i kompetencje.
#FERS
Z radością informujemy, że od 2 grudnia realizujemy projekt „Steam Ahead - pełną parą!”
Wizja AZPO zakłada odejście od tradycyjnego przekazywania wiedzy w kierunku innowacyjnych, nowych metod nauczania: nauczanie badawcze i projektowe, praca zespołowa i celowe wykorzystanie ICT i STEM. Aby to osiągnąć, konieczne jest ciągłe doskonalenie i dzielenie się dobrymi praktykami nauczania. Naszym pragnieniem jest jeszcze większy kontakt naszych nauczycieli ze szkołami w Europie i poprzez ich doświadczenia zaspokajanie potrzeby szkoły. Chcemy, aby nasi uczniowie także nawiązywali międzynarodowe kontakty. Bez efektywnych nauczycieli jest to niemożliwe.
Dzięki współfinansowanie przez UE w ramach programu #FERS 12 nauczycieli reprezentujących szkołę podstawową, przedszkole oraz szkołę ponadpodstawową wyjedzie na zagraniczne kursy doskonalące i przez wdrażanie poznanych metod i technik nauczania projekt obejmie całą społeczność uczniów AZPO.
Celem projektu jest zwiększyć świadomości wymiaru europejskiego poprzez zachęcanie do współpracy międzykulturowej, wdrażanie innowacyjnych metod nauczania, rozwój kompetencji nauczycieli, promocja współpracy międzynarodowej.
Poprzez realizację tych celów, chcemy stworzyć dynamiczną, innowacyjną szkołę, która przygotuje uczniów do wyzwań XXI wieku i przyczyni się do ich wszechstronnego rozwoju.
Łączną wysokość projektu wynosi 104.799,05 zł, natomiast wysokość dofinansowania ze strony FERS wynosi 86.480.18 zł.
Koordynatorka projektu: Anita Witkowska- Szczepańska






















STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
W AZPO OBOWIĄZUJĄ STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
FERIE W AZPO
W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy uczniów do odwiedzenia AZPO
Pełną ofertę zajęć znajdziesz TUTAJ:









ERASMUS+: Szkolny konkurs na logo projektu międzynarodowego "THINK GLOBALLY, ACT LOCALLY"- rozstrzygnięty
Poznajcie zwycięzców. Ich prace zostały przekazane do partnerskiej szkoły w Chorwacji, gdzie spośród wszystkich prac zostaną wyłonione zwycięskie logo projektu.
NOWY PROJEKT DLA LICEUM I BRANŻÓWKI: "Dziś CV, jutro pracuj"
Od 08.02.23 r. do 24.02.23 r. licealiści oraz uczniowie szkoły branżowej w AZPO biorą udział w warsztatach dotyczących tworzenia prawidłowego CV. Projekt "Dziś CV, jutro pracuj" jest realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii i programu "Kierunek: Dobra Robota", którego partnerem jest Pracuj.pl. Oprócz poznania zasad estetyki graficznej, struktury i treści umieszczanych w CV uczniowie dostali również przedpremierowy dostęp do ebooka poszerzającego poznane na warsztatach informacje. Akademicki Zespół Placówek Oświatowych jest jednym z partnerów projektu "Dziś CV, jutro pracuj".
DEBATA W RAMACH PROJEKTU "THINK GLOBALLY, ACT LOCALLY"
OTRZYMALIŚMY BRĄZOWĄ TARCZĘ PERSPEKTYW W RANKINGU LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2023
JESTEŚMY PIERWSZY RAZ W RANKINGU. MOŻEMY POCHWALIĆ SIĘ W POWIECIE IŁAWSKIM 1 MIEJSCEM W RANKINGU,
W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO -MAZURSKIM - 18. MIEJSCE.