5 marca 2017r. w Pałacu w Mortęgach Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur przygotowała dla rodziców i dzieci z Lubawy oraz okolic akcję promującą nowo powstającą szkołę- Akademicki Zespół Placówek Oświatowych.


Pierwszym punktem programu było zaprezentowanie przez panią prezes Fundacji Rozwoju Warmii i Mazur Joannę Długosz oraz panią dyrektor Elżbietę Glegołę oferty powstającej szkoły. Akademicki Zespół Placówek Oświatowych w skrócie AZPO to: żłobek, przedszkole, Akademicka Szkoła Podstawowa oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące. Takie rozwiązanie gwarantuje płynność i ciągłość nauczania, powiązanie programów nauczania na poszczególnych etapach nauki oraz wygodę rodziców. Placówka oferuje nauczycieli specjalistów, nowoczesne metody nauczania, szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, bogato wyposażony budynek oraz całodzienne wyżywienie z własnej stołówki.
Gościem specjalnym niedzielnego spotkania był Szymon Hołownia- polski dziennikarz, publicysta, autor wielu poczytnych książek, współprowadzący program „Mam talent!”. Jest on również założycielem Fundacji Kasisi oraz Fundacji Dobra Fabryka mających na celu organizowanie oraz niesienie pomocy osobom z biedniejszych regionów Afryki. Działalność tych fundacji była myślą przewodnią wystąpienia zaproszonego gościa. Podczas spotkania zainteresowani mogli zakupić jedne z najnowszych książek Szymona Hołowni:”36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki czyli Katechizm według Szymona Hołowni”, „Jak robić dobrze”, „Święci codziennego użytku”. Pieniądze ze sprzedaży książek w całości wspomogą działalność fundacji Szymona Hołowni. Każdy kto zakupił książkę mógł liczyć na wpis oraz zdjęcie z gościem.
Następnym punktem programu była degustacja zup przygotowanych przez p.Wiesława Mergalskiego. Poza smacznymi zupami serwowanymi przez właściciela lubawskiej „Karczmy nad Sandelą” każdy mógł zaspokoić pragnienie oraz poczęstować się ciastkiem w kawiarence.
Na wyższych kondygnacjach mortęskiego pałacu dzieci mogły uczestniczyć w pokazowych lekcjach języka angielskiego prowadzonych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z eksperymentowania pełne niezwykłych reakcji chemicznych i wybuchów, zajęcia rytmiczne oraz podróż Magicznym Dywanem.
Dzieci chętnie bawiły się też z członkami Bractwa Rycerskiego Zamku Lubawskiego. Podziwiały ówczesne stroje, zwłaszcza biżuterię.
Pracownicy Fundacji przez całą imprezę obsługiwali punkty informacyjne, gdzie zainteresowani rodzice mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące funkcjonowania nowej placówki.
Na zakończenie spotkania nastąpiło losowanie nagród- pluszowych maskotek oraz zestawów klocków lego.
Prezes Fundacji Joanna Długosz dziękując wszystkim uczestnikom spotkania zaprosiła na następne, które odbędzie się w maju – już w budynku AZPO.

 

  • 1_02.png
  • 2_04.png
  • 3_06.png
Akademicki Zespół Placówek Oświatowych
Fijewo 85, 14-260 Lubawa
NIP: 744 169 27 52
REGON: 368041867
tel. 575 - 141 - 005
email: akademickizespol@gmail.com
www.szkolalubawa.pl
www.przedszkolelubawa.pl
www.zlobeklubawa.pl