🎅🏽🎅🏽🎅🏽Mikołajki 🎅🏽🎅🏽🎅🏽 tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. W 1969 roku w Kościele katolickim zniesiono święto, jest to już tylko tzw. wspomnienie dowolne. Mikołajki to czas, w którym wszyscy uczniowie 👨‍👨‍👧‍👧 oczekują spotkania ze świętym Mikołajem🎅W tym dniu uczniowie AZPO zapoznali się z legendą 📜🎅św. Mikołaja. Teraz już znają historię biskupa, który dzielił się z biednymi tym, co miał, pomagał ludziom w potrzebie. Dlatego po dziś dzień ❤️ kochają go nie tylko dzieci, ale także dorośli. W tym dniu nie zabrakło spotkań uczniów oraz przedszkolaków z św. Mikołajem, rozdawania prezentów oraz smacznych poczęstunków. Każdy zakątek szkoły zamienił się w krainę św. Mikołaja! 

 

  • 1_02.png
  • 2_04.png
  • 3_06.png
Akademicki Zespół Placówek Oświatowych
Fijewo 85, 14-260 Lubawa
NIP: 744 169 27 52
REGON: 368041867
tel. 575 - 141 - 005
email: akademickizespol@gmail.com
www.szkolalubawa.pl
www.przedszkolelubawa.pl
www.zlobeklubawa.pl
@AZPO
@Szkola_Lubawa