Wychowanie dziecka na mądrego i szczęśliwego człowieka to najpiękniejszy dar, jaki możemy – my dorośli – mu dać. Jest to prawdziwe wyzwanie, które wymaga od nas odwagi, odpowiedzialności oraz cierpliwości w odkrywaniu potencjału, drzemiącego w każdym z maluchów. W naszym przedszkolu wiemy, jak trzeba zadbać o rozwój dziecka, w jakie umiejętności należy go wyposażyć, aby ułatwić mu start w szkole, a finalnie pomóc mu odnieść sukces w dorosłym życiu.W ramach opłaty stałej oferujemy następujący program  pracy z dziećmi:

 • Zabawa ponad wszystko - dzieciństwo to czas niezwykły, gdy dziecko ma prawo do zabawy. W naszym przedszkolu jest to sposób na przekazanie ważnych i pożytecznych treści. Zamierzone przez nas efekty poznawcze, nabywane umiejętności i odkrywane talenty będą ujawniać się niemal automatycznie w trakcie zabaw. Preferowane przez nas formy to: zabawy ruchowe, słowne, logiczne, śpiewane, relaksacyjne, drama, ale też tak uwielbiana zabawa swobodna, dająca pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni. W świat zabawy przenoszą także bajki – wszystkie dzieci lubią ich słuchać. Czytanie bajek to także świetna metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie mogą wyciszyć lub zainspirować do nowej zabawy.
 • Język jest bardzo ważny - jesteśmy przekonani, że znajomość języków obcych jest niezbędnym atrybutem każdego obywatela świata. W naszym przedszkolu  zajęcia z angielskiego będą prowadzone przez nauczycieli biegle nim władających. Dlatego lekcje języka angielskiego oferujemy od najmłodszej grupy przedszkolnej.
 • Gimnastyka umysłu a bystre główki - badania naukowców dowodzą, że sukcesy dziecka w szkole i w życiu dorosłym są ściśle powiązane z umiejętnościami, które zostały aktywizowane w okresie wczesnego dzieciństwa.  Będziemy prowadzić w naszym przedszkolu gimnastykę umysłu polegającą na różnorodnych grach, zabawach na spostrzegawczość, ćwiczeniach pamięciowych, prostych pytaniach matematycznych związanych liczeniem i przeliczaniem, zagadkach i łamigłówkach stymulujących logiczne myślenie. Łącząc takie działania z zajęciami artystycznymi, aktywizujemy równocześnie obydwie półkule mózgowe, a w rezultacie, dużo szybciej rozwijajmy dziecięcy intelekt.
 • W zdrowym ciele, zdrowy duch - myśląc o złożoności potrzeb małego człowieka pamiętamy o jego rozwoju fizycznym. W naszym przedszkolu zachęcamy dzieci do wszelkich form aktywności fizycznej: spacerów, ćwiczeń ruchowych, rytmiki i tańców oraz różnych gier i zabaw na świeżym powietrzu w naszym dużym ogrodzie i na placu zabaw. Pamiętamy, że aktywność w znacznym stopniu wpływa na poprawę nastroju i zachowań u dziecka. W ramach opłaty stałej oferujemy cykliczne zajęcia ruchowe realizowane pod okiem specjalistów od wychowania fizycznego. Stosować będziemy nowoczesne metody tj.: Ruchowej Ekspresji Twórczej Rudolfa von Labana, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne czy Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej.  Bardzo ważna jest także rytmika, gimnastyka korekcyjna, rehabilitacyjna oraz gimnastyka ogólnorozwojowa, w tym profilaktyczna. W ramach zajęć dodatkowych proponujemy inne formy aktywności, np.: taniec, zumbę, piłkę nożną.
 • W naszej kuchni jemy zdrowo i smacznie - jednym z kluczowych tematów w rozwoju dziecka jest odżywianie. W naszym przedszkolu zadbamy  o jakość oferowanych dzieciom posiłków – będziemy mieć własną kuchnię, gdzie przygotowujemy jedzenie dla dzieci wg najlepszych standardów sztuki kulinarnej. Uwzględniamy w jadłospisie nietypowe preferencje żywieniowe, indywidualne diety, alergie, nietolerancje pokarmowe. Zadbamy, by nasi podopieczni po zdrowym posiłku byli nasyceni, napojeni, zadowoleni i gotowi do kolejnych wyzwań. Pamiętamy też o tym, że dziecko po posiłku potrzebuje relaksu, a nawet snu.
 • Od przedszkola do szkoły - czytanie i pisanie jest kluczem do całej wiedzy naszej cywilizacji. Wcześnie przygotowując dziecko do czytania, odkrywamy przed nim fascynujący świat książek.  Dlatego też stosowana już dzisiaj w naszych placówkach i przez naszych nauczycieli Glottodydaktyka to innowacyjna metoda opracowana przez prof. Bronisława Rocławskiego, przygotowująca już bardzo małe dzieci do nauki czytania i pisania. Zakłada ona, że każde dziecko zdobywa kolejne umiejętności systematycznie w swoim czasie i w swoim tempie, stosownie do psychofizycznego rozwoju. Zadaniem nauczyciela jest takie zróżnicowanie zajęć, by uwzględnić indywidualne możliwości dziecka. Dziecko, bawiące się w czytanie w okresie przedszkolnym, uczy się szybciej i łatwiej niż po skończeniu 7 lat.
 • Małe sprawne rączki wszystko robią same - ważnym elementem wspierającym samoświadomość dziecka jest jego usamodzielnienie. U naszych podopiecznych staramy się wykształcić umiejętności samodzielnego radzenia sobie z prostymi czynnościami dnia codziennego: ubieranie, toaleta, wiązanie butów, chwytanie, rysowanie. Tu pomocnym i bardzo istotnym czynnikiem jest wzmacnianie jego sprawności manualnej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom używamy w naszym przedszkolach przyborów i narzędzi ćwiczących zręczność palców, podejmujemy szereg ćwiczeń związanych z grafomotoryką, wykorzystujemy metody pracy z dziećmi stworzone przez wielki autorytet w tej dziedzinie – Marię Montessori.
 • Artystyczne niespodzianki - zajęcia artystyczne dają dziecku możliwość aktywnego obcowania z różnymi rodzajami sztuki, rozwijają jego własną ekspresję zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami. W ramach zajęć artystycznych dzieci nie tylko poznają różne techniki plastyczne, rzeźbią, konstruują z klocków, tworzywa przyrodniczego, materiałów przemysłowych i ceramiki, tkają, ale także poznają teatr, różne rodzaje lalek teatralnych, ich pochodzenie i mechanizm działania. Nasze przedszkolaki słuchają także muzyki klasycznej i dzięki temu są jej prawdziwymi znawcami. Przez muzykę bardzo wcześnie możemy wspierać i stymulować zmysły dzieci, a przez to rozwijać ich wrodzone talenty.
 • Pozostałe ciekawostki - codziennie oferujemy krótkie zajęcia "klasa i styl" czyli savoir-vivre na co dzień. Nasze przedszkolaki poznają kultury różnych krajów i odkrywają tajemnice świata (warsztaty "Europejczyk to ja"). W okresie wiosenno-jesiennym nasi wychowankowie poznają tajemnice roślin - sieją, sadzą,  pielęgnują i czekają co wyrośnie (warsztaty „Mały ogrodnik”).
 • Wspólnie pokonamy wszelkie bariery” - w naszym przedszkolu realizujemy założenia edukacji włączającej czyli wychowania i nauki dzieci niezależnie od ich stanu zdrowia, zdolności, specyficznych potrzeb edukacyjnych i ograniczeń. Nasza oferta specjalna dedykowana jest dzieciom  z różnymi rodzajami niepełnosprawności, dysleksją czy chorobami przewlekłymi. Indywidualnie opracowujemy plan terapii, oferując bogaty zestaw zajęć dodatkowych (muzyko, dogo i hipoterapia, rehabilitacja, itd.) i wsparcie zespołu specjalistów (psycholog, oligofrenopedagog, logopeda, rehabilitant, itd.). Do dyspozycji pozostaje Sala Integracji Sensorycznej, sprzęt terapeutyczny. Budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (wejścia, winda, toalety). Czekamy na dzieci w wieku od 2,5 roku życia do 6 roku życia oraz  dzieci starsze, odroczone od obowiązku szkolnego.

Oferta przedszkola w „pigułce”:

 • zajęcia dydaktyczne obejmujące podstawę programową wychowania przedszkolnego (w tym zajęcia rozwijające zdolności matematyczne, plastyczne, artystyczne, eksperymenty, grafomotoryka, glottodydaktyka, Metodą Zaangażowania Emocjonalnego, itd.),
 • język angielski,
 • zajęcia gimnastyczne z elementami korekty, profilaktyki i rehabilitacji oraz gier i zabaw zespołowych,
 • rytmika - 2 razy w tygodniu,
 • wycieczki edukacyjne i rekreacyjne, wizyty teatrzyków, filharmonii, imprezy okolicznościowe, bale, spotkania z ciekawymi gośćmi, itp.,
 • żywienie dzieci  zgodne z obowiązującymi normami oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb (z uwzględnieniem nietypowych preferencji żywieniowych, indywidualnych diet, alergii, nietolerancji pokarmowych),
 • smaczne i zdrowe posiłki z własnej kuchni,
 • duży i kolorowy plac zabaw oraz przestronny, ogrodzony, zielony teren wokół budynku,
 • dogodna lokalizacja (dojazd),
 • własny, duży, wygodny parking,
 • nowo oddane do użytku, przestronne, komfortowo i nowocześnie wyposażone, bezpieczne sale,
 • monitoring w salach i przed budynkiem,
 • oszczędność czasu i wygoda dla Rodzica - do naszej placówki mogą uczęszczać dzieci w każdym wieku (od żłobka do szkoły średniej,
 • diagnozę i opiekę  logopedyczną i pedagogiczną.


Godziny pracy przedszkola:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 5.30 – 17.30.

OPŁATY:

DLA DZIECI 6 LETNICH - 200 zł/miesiąc - opłata stała.
Opłata  dla dzieci od 3 do 5 lat - 300zł/miesiąc - opłata stała.
Wyżywienie (wszystkie dzieci) – 12 zł/dzień, w tym śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek.

 
 
 
 
 • 1_02.png
 • 2_04.png
 • 3_06.png
Akademicki Zespół Placówek Oświatowych
Fijewo 85, 14-260 Lubawa
NIP: 744 169 27 52
REGON: 368041867
tel. 575 - 141 - 005
email: akademickizespol@gmail.com
www.szkolalubawa.pl
www.przedszkolelubawa.pl
www.zlobeklubawa.pl
@AZPO
@Szkola_Lubawa